HONGFA HFD27/024-M
| Manufacturer |
HONGFA
Asian Brands |
| MPN | HFD27/024-M |
| LCSC Part # | C160796 |
| Packaging | DIP,20.2x10.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SUBMINIATURE DIP RELAY |
| Description | 2A 24V DIP,20.2x10.2mm Power Relays RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | HONGFA | |
| Packaging | DIP,20.2x10.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
596
596
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.3486 | $ 1.35 |
10+ | $ 1.0687 | $ 10.69 |
25+ | $ 0.9295 | $ 23.24 |
100+ | $ 0.7903 | $ 79.03 |
500+ | $ 0.7071 | $ 353.55 |
1,000+ | $ 0.6655 | $ 665.50 |
2,000+ | $ 0.6543 | $ 1308.60 |
4,000+ | $ 0.6479 | $ 2591.60 |
Standard Packaging 25/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$