VISHAY TVA1442.1-E3
| Manufacturer | |
| MPN | TVA1442.1-E3 |
| LCSC Part # | C1603604 |
| Packaging | Through Hole,D11.1xL31.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 200V 20uF Through Hole,D11.1xL31.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | Through Hole,D11.1xL31.8mm | |
| Voltage Rating | 200V | |
| Lifetime | - | |
| Capacitance | 20uF | |
| Pin Spacing | - | |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ | |
| Height - Seated (Max) | 31.75mm | |
| Diameter | 11.12mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 380 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 3.3973 | $ 3.40 |
| 200+ | $ 1.3157 | $ 263.14 |
| 380+ | $ 1.2696 | $ 482.45 |
| 1,140+ | $ 1.2466 | $ 1421.12 |
Standard Packaging380/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |

