NCC EKYB350ELL471MJ16S
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | EKYB350ELL471MJ16S |
| LCSC Part # | C1589668 |
| Package | Through Hole,D10xL16mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 470uF ±20% 35V TH |
| Description | 470uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D10xL16mm 10000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | NCC | |
| Package | Through Hole,D10xL16mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9,860
9,860
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2625 | $ 1.31 |
50+ | $ 0.2151 | $ 10.76 |
200+ | $ 0.1948 | $ 38.96 |
400+ | $ 0.1694 | $ 67.76 |
2,000+ | $ 0.1582 | $ 316.40 |
4,000+ | $ 0.1514 | $ 605.60 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$