OMRON G5Q-1A DC12
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | G5Q-1A DC12 |
| LCSC Part # | C1524667 |
| Package | Through Hole,20x10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Miniature power relay, with 1-pole 10A switching capability |
| Description | Power Relay 1 Form A: 1A (SPST-NO) 12V Coil Through Hole,10x20mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | OMRON | |
| Package | Through Hole,20x10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
114
114
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7748 | $ 0.77 |
10+ | $ 0.6304 | $ 6.30 |
30+ | $ 0.5589 | $ 16.77 |
100+ | $ 0.4668 | $ 46.68 |
500+ | $ 0.424 | $ 212.00 |
1,000+ | $ 0.4017 | $ 401.70 |
Standard Packaging 100/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$