MOLEX 479480001
| Manufacturer | |
| MPN | 479480001 |
| LCSC Part # | C152351 |
| Packaging | SMD,4x3.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RF ANT 2400MHz 2.4G SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Antennas | |
| Manufacturer | MOLEX | |
| Packaging | SMD,4x3.2mm | |
| VSWR | - | |
| Antenna Type | Patch Antenna | |
| Peak Gain | 3.7dBi | |
| Connector Type | - | |
| Bandwidth | 100MHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Height | - | |
| Frequency(Center/Band) | 2.4GHz | |
| Diameter (φD) | - | |
| Impedance | 50Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1800 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 14,055
14,055 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.1809 | $ 1.18 |
| 10+ | $ 0.9945 | $ 9.95 |
| 30+ | $ 0.8925 | $ 26.78 |
| 100+ | $ 0.7777 | $ 77.77 |
| 500+ | $ 0.7267 | $ 363.35 |
| 1,000+ | $ 0.7028 | $ 702.80 |
Standard Packaging1800/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



