EVERLIGHT ALS-PT243-3C/L177
| Manufacturer | |
| MPN | ALS-PT243-3C/L177 |
| LCSC Part # | C146239 |
| Packaging | Through Hole,D=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Through Hole,D=5mm Phototransistors RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Phototransistors | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Packaging | Through Hole,D=5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 19,875
19,875 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2021 | $ 1.01 |
| 50+ | $ 0.1625 | $ 8.13 |
| 150+ | $ 0.1455 | $ 21.83 |
| 500+ | $ 0.1145 | $ 57.25 |
| 2,500+ | $ 0.105 | $ 262.50 |
| 5,000+ | $ 0.0994 | $ 497.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 9031499090 |
| USHTS | 9031499000 |
| TARIC | 9031499000 |
| CAHTS | 9031499000 |
| BRHTS | 90314990 |
| INHTS | 90314900 |
| MXHTS | 9031.49.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 9031499090 |
| USHTS | 9031499000 |
| TARIC | 9031499000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 9031499000 |
| BRHTS | 90314990 |
| INHTS | 90314900 |
| MXHTS | 9031.49.99 |



