Korean Hroparts Elec K3-2235S-K1
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| Mfr. Part # | K3-2235S-K1 |
| LCSC Part # | C145845 |
| Package | SMD,9x3.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE DPDT SMD |
| Description | Slide Switch DPDT 300mA @ 6V Surface Mount, Right Angle Rectangular Columnar 9mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Slide Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Package | SMD,9x3.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 800 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,175
4,175
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1832 $ 0.1686 | $ 0.84 |
50+ | $ 0.1465 $ 0.1348 | $ 6.74 |
150+ | $ 0.1307 $ 0.1203 | $ 18.05 |
800+ | $ 0.1111 $ 0.1023 | $ 81.84 |
2,400+ | $ 0.1023 $ 0.0942 | $ 226.08 |
4,800+ | $ 0.0971 $ 0.0894 | $ 429.12 |
Standard Packaging 800/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$