JST B4B-XH-A(LF)(SN)
| Manufacturer | |
| MPN | B4B-XH-A(LF)(SN) |
| LCSC Part # | C144395 |
| Packaging | Through Hole,P=2.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER TH 4POS 2.5mm |
| Description | Connector Header 4 position 2.5mm Pitch 3A Through Hole -25℃~+85℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | Through Hole,P=2.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
275,490
275,490
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0539 | $ 0.54 |
100+ | $ 0.0437 | $ 4.37 |
500+ | $ 0.0385 | $ 19.25 |
1,000+ | $ 0.0342 | $ 34.20 |
5,000+ | $ 0.0327 | $ 163.50 |
10,000+ | $ 0.0316 | $ 316.00 |
Standard Packaging 500/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$