JST B3B-XH-A(LF)(SN)
| Manufacturer | |
| MPN | B3B-XH-A(LF)(SN) |
| LCSC Part # | C144394 |
| Packaging | Through Hole,P=2.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER TH 3POS 2.5mm |
| Description | Connector Header 3 position 2.5mm Pitch 3A Through Hole -25℃~+85℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | Through Hole,P=2.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
61,800
61,800
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0543 | $ 0.54 |
100+ | $ 0.0447 | $ 4.47 |
300+ | $ 0.0398 | $ 11.94 |
1,000+ | $ 0.0354 | $ 35.40 |
5,000+ | $ 0.034 | $ 170.00 |
10,000+ | $ 0.033 | $ 330.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$