YAGEO RC0402JR-0733RL
Manufacturer
YAGEO
Asian Brands
MPN
RC0402JR-0733RL
LCSC Part #
C137880
Packaging
0402
Customer #
Key Attributes
RES 33Ω ±5% 62.5mW 0402
Description
62.5mW 33Ω 50V Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount RoHS