VISHAY RN55D4751FB14
| Manufacturer | |
| MPN | RN55D4751FB14 |
| LCSC Part # | C1369432 |
| Packaging | Through Hole,D2.3xL6.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 4.75kΩ ±1% 125mW Through Hole,D2.3xL6.1mm |
| Description | 4.75kΩ 125mW Metal Film Resistor ±100ppm/℃ ±1% Through Hole,D2.3xL6.1mm Through Hole Resistors |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | Through Hole,D2.3xL6.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
13
13
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5401 | $ 0.54 |
10+ | $ 0.5289 | $ 5.29 |
30+ | $ 0.5208 | $ 15.62 |
100+ | $ 0.5128 | $ 51.28 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$