Korean Hroparts Elec DC-005-20A
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| MPN | DC-005-20A |
| LCSC Part # | C136744 |
| Packaging | Through Hole |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN PWR JACK 2mm x 6.4mm TH R/A |
| Description | Power Barrel Connector Jack 2mm ID 6.4mm OD Through Hole, Right Angle |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Barrel Connectors/Power Connectors | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Packaging | Through Hole |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
27,130
27,130
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1533 $ 0.1411 | $ 0.71 |
50+ | $ 0.1244 $ 0.1145 | $ 5.73 |
150+ | $ 0.11 $ 0.1012 | $ 15.18 |
500+ | $ 0.0943 $ 0.0868 | $ 43.40 |
2,500+ | $ 0.0856 $ 0.0788 | $ 197.00 |
5,000+ | $ 0.0813 $ 0.0748 | $ 374.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$