Korean Hroparts Elec K3-1296S-E2
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| Mfr. Part # | K3-1296S-E2 |
| LCSC Part # | C136659 |
| Package | SMD,6.6x2.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE SPDT SMD |
| Description | Slide Switch SPDT 300mA @ 4V Surface Mount, Right Angle Rectangular Columnar 6.6mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Slide Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Package | SMD,6.6x2.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
18,050
18,050
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0946 $ 0.0871 | $ 0.44 |
50+ | $ 0.0753 $ 0.0693 | $ 3.47 |
150+ | $ 0.0656 $ 0.0604 | $ 9.06 |
500+ | $ 0.0584 $ 0.0538 | $ 26.90 |
3,000+ | $ 0.0526 $ 0.0484 | $ 145.20 |
6,000+ | $ 0.0497 $ 0.0458 | $ 274.80 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$