VISHAY RLR07C1002FSB14
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | RLR07C1002FSB14 |
| LCSC Part # | C1364724 |
| Package | Through Hole,D2.3xL6.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 10kΩ ±1% 0.25W Through Hole,D2.3xL6.4mm |
| Description | 10kΩ ±1% 250mW Through Hole,D2.3xL6.4mm Metal Film Resistor |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Package | Through Hole,D2.3xL6.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 2.9477 | $ 2.95 |
10+ | $ 2.5235 | $ 25.24 |
30+ | $ 2.2582 | $ 67.75 |
100+ | $ 1.9867 | $ 198.67 |
500+ | $ 1.8633 | $ 931.65 |
1,000+ | $ 1.8093 | $ 1809.30 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||