VISHAY MBB02070C4702FCT00
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | MBB02070C4702FCT00 |
| LCSC Part # | C1364438 |
| Package | Through Hole,D2.5xL6.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 47kΩ ±1% 600mW Through Hole,D2.5xL6.5mm |
| Description | 47kΩ 600mW Metal Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% Through Hole,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Package | Through Hole,D2.5xL6.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
8,995
8,995
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1037 | $ 0.52 |
50+ | $ 0.0831 | $ 4.16 |
150+ | $ 0.0729 | $ 10.94 |
500+ | $ 0.0652 | $ 32.60 |
2,500+ | $ 0.059 | $ 147.50 |
5,000+ | $ 0.0559 | $ 279.50 |
Standard Packaging 5000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$