Alliance Memory AS6C1008-55SIN
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | AS6C1008-55SIN |
| LCSC Part # | C1351203 |
| Package | SOP-32-11.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 128K X 8BIT LOW POWER CMOS SRAM |
| Description | 1Mbit 2.7V~5.5V SOP-32-11.3mm Memory (ICs) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Memory/Memory (ICs) | |
| Manufacturer | Alliance Memory | |
| Package | SOP-32-11.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 22 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 4.3989 | $ 4.40 |
10+ | $ 3.7305 | $ 37.31 |
30+ | $ 3.3326 | $ 99.98 |
100+ | $ 2.93 | $ 293.00 |
500+ | $ 2.7441 | $ 1372.05 |
1,000+ | $ 2.6612 | $ 2661.20 |
Standard Packaging 22/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$