AOS AO3415A
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | AO3415A |
| LCSC Part # | C133233 |
| Package | SOT-23 |
| Customer # | |
| Key Attributes | MOSFET P-CH 20V 5A SOT-23 |
| Description | P-Channel 20V 5A Surface Mount SOT-23 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Transistors/FETs, MOSFETs/Single FETs, MOSFETs | |
| Manufacturer | AOS | |
| Package | SOT-23 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541290000 |
| USHTS | 8541290095 |
| TARIC | 8541290000 |
| CAHTS | 8541290000 |
| BRHTS | 85412910 |
| INHTS | 85412900 |
| MXHTS | 8541.29.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7,210
7,210
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1107 | $ 0.55 |
50+ | $ 0.0886 | $ 4.43 |
150+ | $ 0.0776 | $ 11.64 |
500+ | $ 0.0693 | $ 34.65 |
3,000+ | $ 0.0562 | $ 168.60 |
6,000+ | $ 0.0529 | $ 317.40 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$