ST STTH112A
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | STTH112A |
| LCSC Part # | C131297 |
| Package | SMA |
| Customer # | |
| Key Attributes | Diode 1.2kV 1A SMA |
| Description | 18A 75ns 1 Independent 1.2kV 1.9V@1A 1A SMA Single Diodes RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Single Diodes | |
| Manufacturer | ST | |
| Package | SMA |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
107,980
107,980
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1973 | $ 0.99 |
50+ | $ 0.158 | $ 7.90 |
150+ | $ 0.1412 | $ 21.18 |
500+ | $ 0.1202 | $ 60.10 |
2,500+ | $ 0.1108 | $ 277.00 |
5,000+ | $ 0.1052 | $ 526.00 |
Standard Packaging 5000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$