VISHAY VEMT2020X01
| Manufacturer | |
| MPN | VEMT2020X01 |
| LCSC Part # | C129153 |
| Packaging | SMD,2.3x2.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Silicon NPN Phototransistor |
| Description | 50mA 20V 860nm ±15° 1nA SMD,2.3x2.3mm Phototransistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Phototransistors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | SMD,2.3x2.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 6000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7,545
7,545
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3711 | $ 1.86 |
50+ | $ 0.2925 | $ 14.63 |
150+ | $ 0.2589 | $ 38.84 |
500+ | $ 0.2169 | $ 108.45 |
2,500+ | $ 0.1982 | $ 495.50 |
6,000+ | $ 0.187 | $ 1122.00 |
Standard Packaging 6000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$