Korean Hroparts Elec EP-02KS
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| MPN | EP-02KS |
| LCSC Part # | C129087 |
| Packaging | SMD,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE DIP SPST 25mA 24V |
| Description | Dip Switch SPST 2 Position Surface Mount-4P,4.1x5.4mm Slide, Recessed 25mA 24V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/DIP Switches/SIP Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Packaging | SMD,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,483
4,483
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7415 $ 0.6822 | $ 0.68 |
10+ | $ 0.6058 $ 0.5574 | $ 5.57 |
30+ | $ 0.538 $ 0.4950 | $ 14.85 |
100+ | $ 0.4701 $ 0.4325 | $ 43.25 |
500+ | $ 0.4233 $ 0.3895 | $ 194.75 |
1,000+ | $ 0.4023 $ 0.3702 | $ 370.20 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$