Korean Hroparts Elec DS-08BP
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| MPN | DS-08BP |
| LCSC Part # | C129074 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE DIP SPST 25mA 24V |
| Description | Dip Switch SPST 8 Position Through Hole Slide, Rocked 25mA 24V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/DIP Switches/SIP Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 21 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,004
5,004
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5141 $ 0.4730 | $ 0.47 |
10+ | $ 0.4152 $ 0.3820 | $ 3.82 |
21+ | $ 0.36 $ 0.3312 | $ 6.96 |
105+ | $ 0.3081 $ 0.2835 | $ 29.77 |
504+ | $ 0.2854 $ 0.2626 | $ 132.35 |
1,008+ | $ 0.2708 $ 0.2492 | $ 251.19 |
Standard Packaging 21/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$