Korean Hroparts Elec DS-06RP
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| MPN | DS-06RP |
| LCSC Part # | C129062 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE DIP SPST 25mA 24V |
| Description | Dip Switch SPST 6 Position Through Hole Slide, Rocked 25mA 24V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/DIP Switches/SIP Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 28 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7,076
7,076
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4782 $ 0.4400 | $ 0.44 |
10+ | $ 0.3923 $ 0.3610 | $ 3.61 |
28+ | $ 0.3453 $ 0.3177 | $ 8.90 |
112+ | $ 0.2983 $ 0.2745 | $ 30.74 |
504+ | $ 0.2772 $ 0.2551 | $ 128.57 |
1,008+ | $ 0.2659 $ 0.2447 | $ 246.66 |
Standard Packaging 28/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$