Korean Hroparts Elec PJ-316A-6A
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| MPN | PJ-316A-6A |
| LCSC Part # | C128987 |
| Packaging | SMD |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN JACK STEREO 3.5mm SMD |
| Description | 3.5mm Headphone Jack 500mA 30V Surface Mount |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Barrel Connectors/Audio Connectors | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Packaging | SMD |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
4,955
4,955
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.223 $ 0.2052 | $ 1.03 |
50+ | $ 0.174 $ 0.1601 | $ 8.01 |
150+ | $ 0.153 $ 0.1408 | $ 21.12 |
1,000+ | $ 0.1268 $ 0.1167 | $ 116.70 |
2,000+ | $ 0.1152 $ 0.1060 | $ 212.00 |
5,000+ | $ 0.1082 $ 0.0996 | $ 498.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$