MOLEX 430450600
| Manufacturer | |
| MPN | 430450600 |
| LCSC Part # | C127367 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER TH R/A 6POS 3mm |
| Description | Connector Header 6 position 3mm Pitch 8.5A Right Angle -40℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | MOLEX | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 144 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
26,030
26,030
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5635 | $ 0.56 |
10+ | $ 0.4508 | $ 4.51 |
30+ | $ 0.4025 | $ 12.08 |
144+ | $ 0.3429 | $ 49.38 |
432+ | $ 0.3156 | $ 136.34 |
1,008+ | $ 0.2995 | $ 301.90 |
Standard Packaging 144/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$