FUJITSU FTR-F3AA024E-HA
| Manufacturer | |
| MPN | FTR-F3AA024E-HA |
| LCSC Part # | C126746 |
| Packaging | Through Hole,20.3x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1 POLE - 3A/5A Slim Type Relay |
| Description | 24V Through Hole,20.3x7mm Power Relays RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | FUJITSU | |
| Packaging | Through Hole,20.3x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,581
3,581
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.8673 | $ 0.87 |
10+ | $ 0.6909 | $ 6.91 |
30+ | $ 0.6019 | $ 18.06 |
200+ | $ 0.5146 | $ 102.92 |
400+ | $ 0.4612 | $ 184.48 |
1,000+ | $ 0.4353 | $ 435.30 |
Standard Packaging 200/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$