BOURNS 3313J-1-103E
| Manufacturer | |
| MPN | 3313J-1-103E |
| LCSC Part # | C124616 |
| Packaging | SMD,3.5x3.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | POT 10kΩ 125mW SMD,3.2x3.5mm |
| Description | 10kΩ ±20% 125mW SMD,3.2x3.5mm Potentiometers, Variable Resistors |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Potentiometers, Variable Resistors/Trimmer Potentiometers | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Packaging | SMD,3.5x3.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
6,148
6,148
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.0408 | $ 1.04 |
10+ | $ 0.8495 | $ 8.50 |
30+ | $ 0.7539 | $ 22.62 |
100+ | $ 0.6582 | $ 65.82 |
500+ | $ 0.561 | $ 280.50 |
1,000+ | $ 0.5318 | $ 531.80 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$