FUJITSU FTR-F3AA005E-HA
| Manufacturer | |
| MPN | FTR-F3AA005E-HA |
| LCSC Part # | C1222353 |
| Packaging | Through Hole,20.3x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1 Pole 5A Slim Type Relay |
| Description | 5V 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) Through Hole,20.3x7mm Power Relays RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | FUJITSU | |
| Packaging | Through Hole,20.3x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
11,358
11,358
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.9328 | $ 0.93 |
10+ | $ 0.7711 | $ 7.71 |
30+ | $ 0.6919 | $ 20.76 |
200+ | $ 0.6111 | $ 122.22 |
400+ | $ 0.5642 | $ 225.68 |
1,000+ | $ 0.54 | $ 540.00 |
Standard Packaging 200/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$