FUJITSU FTR-F3AA005E-HA
| Manufacturer | |
| MPN | FTR-F3AA005E-HA |
| LCSC Part # | C1222353 |
| Packaging | Through Hole,20.3x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1 Pole 5A Slim Type Relay |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | FUJITSU | |
| Packaging | Through Hole,20.3x7mm | |
| Release Time | 10ms | |
| Operate Time | 10ms | |
| Contact Resistance | 100mΩ | |
| Contact Rating | 5A@250VAC;5A@30VDC | |
| Contact Material | AgNi | |
| Coil Type | - | |
| Coil Rated Power | 200mW | |
| Switching Voltage(Max) | 277V@AC;30V@DC | |
| Coil Voltage | 5V | |
| Contact Form | 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) | |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ | |
| Coil Resistance | 125Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 10,559
10,559 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.9328 | $ 0.93 |
| 10+ | $ 0.7711 | $ 7.71 |
| 30+ | $ 0.6919 | $ 20.76 |
| 200+ | $ 0.6111 | $ 122.22 |
| 400+ | $ 0.5642 | $ 225.68 |
| 1,000+ | $ 0.54 | $ 540.00 |
Standard Packaging200/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |



