FUJITSU FBR-53ND12-Y-HW-RW-F
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | FBR-53ND12-Y-HW-RW-F |
| LCSC Part # | C1222338 |
| Package | Through Hole,15.7x12.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | COMPACT HIGH POWER RELAY 1 POLE - 40A (For automotive applications) |
| Description | 40A@14VDC 12V 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) Through Hole,15.7x12.3mm Power Relays RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | FUJITSU | |
| Package | Through Hole,15.7x12.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 45 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,779
1,779
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5285 | $ 1.53 |
10+ | $ 1.2876 | $ 12.88 |
45+ | $ 1.1551 | $ 51.98 |
90+ | $ 1.0052 | $ 90.47 |
450+ | $ 0.9398 | $ 422.91 |
900+ | $ 0.9094 | $ 818.46 |
Standard Packaging 45/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$