muRata NFM31PC276B0J3L
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | NFM31PC276B0J3L |
| LCSC Part # | C118987 |
| Package | SMD-4P,3.2x1.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Large Current 3 Terminals Low ESL Chip Multilayer Ceramic Capacitors (EMIFIL) for General Purpose |
| Description | 27uF 5mΩ ±20% SMD-4P,3.2x1.6mm Feed Through Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Feed Through Capacitors | |
| Manufacturer | muRata | |
| Package | SMD-4P,3.2x1.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
6,415
6,415
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3308 | $ 1.65 |
50+ | $ 0.2616 | $ 13.08 |
150+ | $ 0.232 | $ 34.80 |
500+ | $ 0.1732 | $ 86.60 |
3,000+ | $ 0.1568 | $ 470.40 |
6,000+ | $ 0.1469 | $ 881.40 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$