muRata NFM21PC225B0J3D
| Manufacturer | |
| MPN | NFM21PC225B0J3D |
| LCSC Part # | C113155 |
| Packaging | SMD-4P,2x1.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Chip EMI FIL Chip 3-terminal Capacitor for Large Current for General |
| Description | 2.2uF 20mΩ ±20% SMD-4P,2x1.2mm Feed Through Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Feed Through Capacitors | |
| Manufacturer | muRata | |
| Packaging | SMD-4P,2x1.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7,770
7,770
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1059 | $ 0.53 |
50+ | $ 0.0828 | $ 4.14 |
150+ | $ 0.0712 | $ 10.68 |
500+ | $ 0.0626 | $ 31.30 |
2,500+ | $ 0.0556 | $ 139.00 |
4,000+ | $ 0.0522 | $ 208.80 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$