JCHL GL5528A(10-15K)
| Manufacturer | JCHLAsian Brands |
| MPN | GL5528A(10-15K) |
| LCSC Part # | C11308 |
| Packaging | Through Hole,P=3.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 540nm 10kΩ~15kΩ 1MΩ Through Hole,P=3.4mm Photoresistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Photoresistors | |
| Manufacturer | JCHL | |
| Packaging | Through Hole,P=3.4mm | |
| Voltage - Max | 150V | |
| Wavelength - Peak | 540nm | |
| Pitch | 3.4mm | |
| Cell Resistance @ Illuminance | 10kΩ~15kΩ | |
| Dark Resistance | 1MΩ |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 220
220 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0531 | $ 0.53 |
| 100+ | $ 0.0415 | $ 4.15 |
| 400+ | $ 0.0357 | $ 14.28 |
| 1,000+ | $ 0.0314 | $ 31.40 |
| 5,000+ | $ 0.0279 | $ 139.50 |
| 10,000+ | $ 0.0262 | $ 262.00 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |

