muRata NFM18PC104R1C3D
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | NFM18PC104R1C3D |
| LCSC Part # | C111493 |
| Package | SMD-3P,1.6x0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Chip EMI FIL Chip 3-terminal Capacitor for Large Current for General |
| Description | 100nF 30mΩ ±20% SMD-3P,1.6x0.8mm Feed Through Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Feed Through Capacitors | |
| Manufacturer | muRata | |
| Package | SMD-3P,1.6x0.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
349,430
349,430
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0673 | $ 0.67 |
100+ | $ 0.0556 | $ 5.56 |
300+ | $ 0.0497 | $ 14.91 |
1,000+ | $ 0.0454 | $ 45.40 |
4,000+ | $ 0.0398 | $ 159.20 |
8,000+ | $ 0.038 | $ 304.00 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$