Nextron Z-81020100124000
| Manufacturer |
Nextron
Asian Brands |
| MPN | Z-81020100124000 |
| LCSC Part # | C110606 |
| Packaging | P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN IDC 3-Piece 20POS 2.54mm |
| Description | Connector IDC Connectorector 3-Piece (Connectorector + Crimp Bar + Reverse Fold Cover) 20 position 2.54mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Free Hanging, Panel Mount | |
| Manufacturer | Nextron | |
| Packaging | P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 6 |
| Multiple | 6 |
| Standard Packaging | 108 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
7,134
7,134
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
6+ | $ 0.3552 | $ 2.13 |
60+ | $ 0.2851 | $ 17.11 |
180+ | $ 0.2172 | $ 39.10 |
600+ | $ 0.1798 | $ 107.88 |
3,000+ | $ 0.1631 | $ 489.30 |
6,000+ | $ 0.1531 | $ 918.60 |
Standard Packaging 108/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$