SRD MPP682J2J1304075LC
| Manufacturer |
SRD
Asian Brands |
| MPN | MPP682J2J1304075LC |
| LCSC Part # | C109829 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 6.8nF ±5% 630V TH |
| Description | 6.8nF Film Capacitor ±5% 630V Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | SRD | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0365 $ 0.0347 | $ 0.69 |
200+ | $ 0.0292 $ 0.0278 | $ 5.56 |
500+ | $ 0.0238 $ 0.0227 | $ 11.35 |
2,000+ | $ 0.0211 $ 0.0201 | $ 40.20 |
10,000+ | $ 0.0189 $ 0.0180 | $ 180.00 |
20,000+ | $ 0.0178 $ 0.0170 | $ 340.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$