SRD MPP104J2G1305105LC
| Manufacturer |
SRD
Asian Brands |
| Mfr. Part # | MPP104J2G1305105LC |
| LCSC Part # | C109501 |
| Package | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 100nF ±5% 400V TH |
| Description | 100nF Film Capacitor ±5% 400V Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | SRD | |
| Package | Through Hole,P=10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
28,040
28,040
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0417 $ 0.0397 | $ 0.79 |
200+ | $ 0.0341 $ 0.0324 | $ 6.48 |
500+ | $ 0.0267 $ 0.0254 | $ 12.70 |
2,000+ | $ 0.0238 $ 0.0227 | $ 45.40 |
10,000+ | $ 0.0215 $ 0.0205 | $ 205.00 |
20,000+ | $ 0.0203 $ 0.0193 | $ 386.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$