PANASONIC 16TQC100MYF
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | 16TQC100MYF |
| LCSC Part # | C109085 |
| Package | SMD,7.3x4.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP TANT 100uF ±20% 16V |
| Description | 100uF ±20% 16V Tantalum Capacitors 50mΩ@100kHz |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Tantalum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Package | SMD,7.3x4.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532211000 |
| USHTS | 8532210080 |
| TARIC | 8532210000 |
| CAHTS | 8532210010 |
| BRHTS | 85322119 |
| INHTS | 85322100 |
| MXHTS | 8532.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
16,592
16,592
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.9211 | $ 0.92 |
10+ | $ 0.7784 | $ 7.78 |
30+ | $ 0.6778 | $ 20.33 |
100+ | $ 0.5935 | $ 59.35 |
500+ | $ 0.5676 | $ 283.80 |
1,000+ | $ 0.5514 | $ 551.40 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$