Single Phase Solid State Relay DC 3–32V 10A
| Manufacturer | Delixi ElectricAsian Brands |
| MPN | CDG1-1DA-10A |
| LCSC Part # | C108765 |
| Packaging | - |
| Customer # | |
| Key Attributes | DELIXI Single-phase Solid State Relay DC: 3-32V 10A 1 piece |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Relays/Contactors (Solid State) | |
| Manufacturer | Delixi Electric | |
| Packaging | - | |
| circuit types | Single Phase | |
| insulation resistance | 100MΩ | |
| contact material | - | |
| control type | - | |
| setting current | - | |
| delay time | - | |
| Control signal type | - | |
| load type | - | |
| installation method | - | |
| rated voltage | DC:3-32V | |
| working principle | Solid State | |
| contact types | - | |
| function type | - | |
| load current | 10A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 3.3907 | $ 3.39 |
Standard Packaging10/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



