Rubycon 35ZLH220MEFC8X11.5
| Manufacturer | |
| MPN | 35ZLH220MEFC8X11.5 |
| LCSC Part # | C107639 |
| Packaging | Through Hole,D8xL11.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 35V TH |
| Description | 220uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D8xL11.5mm 8000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Rubycon | |
| Packaging | Through Hole,D8xL11.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
185
185
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0938 | $ 0.47 |
50+ | $ 0.0775 | $ 3.88 |
150+ | $ 0.0691 | $ 10.37 |
500+ | $ 0.0546 | $ 27.30 |
2,500+ | $ 0.0522 | $ 130.50 |
5,000+ | $ 0.0506 | $ 253.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$