Korean Hroparts Elec K9-1267T
| Manufacturer | Korean Hroparts ElecAsian Brands |
| MPN | K9-1267T |
| LCSC Part # | C107266 |
| Packaging | Through Hole,12.7x5.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT SPDT 100mA 30V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Packaging | Through Hole,12.7x5.7mm | |
| Length | 12.7mm | |
| Termination Style | PC Pin | |
| Width | 5.7mm | |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ | |
| Voltage Rating | 30V | |
| Current Rating | 100mA;- | |
| Actuator Style | Pin Plunger | |
| Operating Life | 3,000,000 Cycles | |
| Circuit | SPDT | |
| Voltage Rating (AC) | - | |
| Switch Height | 7.5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 58,095
58,095 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1282$ 0.1180 | $ 0.59 |
| 50+ | $ 0.1011$ 0.0931 | $ 4.66 |
| 150+ | $ 0.0875$ 0.0805 | $ 12.08 |
| 1,000+ | $ 0.0774$ 0.0713 | $ 71.30 |
| 2,000+ | $ 0.0692$ 0.0637 | $ 127.40 |
| 5,000+ | $ 0.0652$ 0.0600 | $ 300.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



