TDK HHM1749K1
| Manufacturer | |
| MPN | HHM1749K1 |
| LCSC Part # | C92029 |
| Packaging | SMD-6P,1.6x0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Multilayer Balun For 1700 - 1900MHz |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/Balun | |
| Manufacturer | TDK | |
| Packaging | SMD-6P,1.6x0.8mm | |
| Amplitude Balance (Max) | 2.5dB | |
| Return Loss(Min) | 10dB | |
| Phase Difference | 180°@±10° | |
| Frequency Range | 1.7GHz~1.9GHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Insertion Loss | 0.8dB | |
| Impedance - Unbalanced/Balanced | 50Ω:100Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Applications
AI Translation
- General-purpose electronic equipment (AV equipment, communications equipment, home appliances, entertainment equipment, computer equipment, personal devices, office equipment, measurement instruments, industrial robots)
Not available now
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |


