BAT WIRELESS BWGNSCNX20-20W4
| Manufacturer | BAT WIRELESSAsian Brands |
| MPN | BWGNSCNX20-20W4 |
| LCSC Part # | C784396 |
| Packaging | Through Hole,20x20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RF ANT 1575.42MHz CERAMIC TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Antennas | |
| Manufacturer | BAT WIRELESS | |
| Packaging | Through Hole,20x20mm | |
| VSWR | 1.8 | |
| Peak Gain | 3dBi | |
| Antenna Type | Ceramic Antenna | |
| Bandwidth | 10MHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+80℃ | |
| Height | 4mm | |
| Frequency(Center/Band) | 1.57542GHz | |
| Impedance | 50Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,960
1,960 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.7297 | $ 0.73 |
| 10+ | $ 0.5903 | $ 5.90 |
| 30+ | $ 0.5206 | $ 15.62 |
| 100+ | $ 0.4265 | $ 42.65 |
| 500+ | $ 0.386 | $ 193.00 |
| 1,000+ | $ 0.3633 | $ 363.30 |
Standard Packaging100/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



