JCHL HLPT550B3 H4
| Manufacturer | JCHLAsian Brands |
| MPN | HLPT550B3 H4 |
| LCSC Part # | C242258 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1.8V~5V Through Hole,P=2.54mm Ambient Light, IR, UV Sensors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Ambient Light, IR, UV Sensors | |
| Manufacturer | JCHL | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm | |
| Length | 4.2mm | |
| Width | 3.1mm | |
| Measurement Type | Light Intensity | |
| Operating Temperature | -25℃~+70℃ | |
| Features | Spectral correction/filtering;Built-in temperature compensation | |
| Voltage - Supply | 1.8V~5V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,995
1,995 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1095 | $ 0.55 |
| 50+ | $ 0.0877 | $ 4.39 |
| 150+ | $ 0.0769 | $ 11.54 |
| 1,000+ | $ 0.0687 | $ 68.70 |
| 2,000+ | $ 0.0622 | $ 124.40 |
| 5,000+ | $ 0.0589 | $ 294.50 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 9031499090 |
| USHTS | 9031499000 |
| TARIC | 9031499000 |
| CAHTS | 9031499000 |
| BRHTS | 90314990 |
| INHTS | 90314900 |
| MXHTS | 9031.49.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 9031499090 |
| USHTS | 9031499000 |
| TARIC | 9031499000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 9031499000 |
| BRHTS | 90314990 |
| INHTS | 90314900 |
| MXHTS | 9031.49.99 |



