ST(Semtech) CK1HR33MCRC54
| Manufacturer | ST(Semtech)Asian Brands |
| MPN | CK1HR33MCRC54 |
| LCSC Part # | C264238 |
| Packaging | SMD,D4xL5.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 0.33uF ±20% 50V SMD |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | ST(Semtech) | |
| Packaging | SMD,D4xL5.4mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Capacitance | 330nF | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | - | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 5.4mm | |
| Diameter | 4mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 148,120
148,120 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0217$ 0.0196 | $ 0.39 |
| 200+ | $ 0.0191$ 0.0172 | $ 3.44 |
| 600+ | $ 0.0176$ 0.0159 | $ 9.54 |
| 2,000+ | $ 0.014$ 0.0126 | $ 25.20 |
| 10,000+ | $ 0.0132$ 0.0119 | $ 119.00 |
| 20,000+ | $ 0.0128$ 0.0116 | $ 232.00 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



