PANASONIC EEEFPC101XAP
| Manufacturer | |
| MPN | EEEFPC101XAP |
| LCSC Part # | C401757 |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 100uF ±20% 16V SMD |
| Description | 100uF ±20% 16V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 900 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3179 | $ 1.59 |
50+ | $ 0.2531 | $ 12.66 |
150+ | $ 0.2252 | $ 33.78 |
900+ | $ 0.1783 | $ 160.47 |
2,700+ | $ 0.1629 | $ 439.83 |
5,400+ | $ 0.1536 | $ 829.44 |
Standard Packaging 900/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$