Rubycon 25ZLH470MEFC10X12.5
| Manufacturer | |
| MPN | 25ZLH470MEFC10X12.5 |
| LCSC Part # | C338188 |
| Packaging | Through Hole,D10xL12.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 470uF ±20% 25V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Rubycon | |
| Packaging | Through Hole,D10xL12.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| Lifetime | 10000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 470uF | |
| Ripple Current | 1.33A@100kHz | |
| Pin Spacing | 5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 39mΩ@100kHz | |
| Height - Seated (Max) | 12.5mm | |
| Diameter | 10mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 32,375
32,375 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1523 | $ 0.76 |
| 50+ | $ 0.123 | $ 6.15 |
| 150+ | $ 0.1084 | $ 16.26 |
| 500+ | $ 0.0866 | $ 43.30 |
| 2,500+ | $ 0.0778 | $ 194.50 |
| 5,000+ | $ 0.0734 | $ 367.00 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



