Chengx GR107M035E11RR0VH4FP0
| Manufacturer | ChengxAsian Brands |
| MPN | GR107M035E11RR0VH4FP0 |
| LCSC Part # | C45075 |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL11mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 100uF ±20% 35V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Chengx | |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL11mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 35V | |
| Capacitance | 100uF | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 640mA@100kHz | |
| Pin Spacing | 2.5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 11mm | |
| Diameter | 6.3mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0296 | $ 0.59 |
| 200+ | $ 0.0236 | $ 4.72 |
| 1,000+ | $ 0.0181 | $ 18.10 |
| 2,000+ | $ 0.0161 | $ 32.20 |
| 10,000+ | $ 0.0143 | $ 143.00 |
| 20,000+ | $ 0.0134 | $ 268.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



