Lelon RGA472M1EBKF1825
| Manufacturer | LelonAsian Brands |
| MPN | RGA472M1EBKF1825 |
| LCSC Part # | C134600 |
| Packaging | Through Hole,D18xL25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 4700uF ±20% 25V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Lelon | |
| Packaging | Through Hole,D18xL25mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| Capacitance | 4700uF | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Pin Spacing | 7.5mm | |
| Height - Seated (Max) | 25mm | |
| Diameter | 18mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.605 | $ 0.61 |
| 10+ | $ 0.5024 | $ 5.02 |
| 30+ | $ 0.4511 | $ 13.53 |
| 100+ | $ 0.335 | $ 33.50 |
| 500+ | $ 0.3048 | $ 152.40 |
| 1,000+ | $ 0.2897 | $ 289.70 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



