SETsafe | SETfuse Fuse SPT478T400mA250V
| Manufacturer |
SETsafe | SETfuse
Asian Brands |
| Mfr. Part # | Fuse SPT478T400mA250V |
| LCSC Part # | C2995764 |
| Package | Through Hole,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 400mA 250VAC/VDC TH |
| Description | 400mA 250V Square Fuse Through Hole P=5.08mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | SETsafe | SETfuse | |
| Package | Through Hole,P=5.08mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,710
2,710
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0465 | $ 0.47 |
100+ | $ 0.0374 | $ 3.74 |
300+ | $ 0.0328 | $ 9.84 |
1,000+ | $ 0.0254 | $ 25.40 |
5,000+ | $ 0.0227 | $ 113.50 |
10,000+ | $ 0.0213 | $ 213.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$