G-Switch SS-12F16-G050
| Manufacturer |
G-Switch
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SS-12F16-G050 |
| LCSC Part # | C2876006 |
| Package | Through Hole,19.5x5.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE SPDT TH |
| Description | Slide Switch SPDT 1A @ 24V Through Hole Rectangular Columnar 19.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Slide Switches | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Package | Through Hole,19.5x5.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,995
1,995
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0836 $ 0.0795 | $ 0.40 |
50+ | $ 0.0665 $ 0.0632 | $ 3.16 |
150+ | $ 0.058 $ 0.0551 | $ 8.27 |
1,000+ | $ 0.0495 $ 0.0471 | $ 47.10 |
2,000+ | $ 0.0444 $ 0.0422 | $ 84.40 |
5,000+ | $ 0.0418 $ 0.0398 | $ 199.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$